| CalugaruAndrei a întrebat:

Salut,acum cateva saptamani (6-7) m-am trezit cu urechea stanga semi-înfundată si imi curgea un lichid care nu mirosea urat.Nu i-am dat importanta si tot stateam cu vata in ureche si sare intr-o batista noaptea.Si azi am vazut ca aveam sange pe vata si m-am dus la urgente la spital, m-a curățat cu un aparat care trăgea mizeria din ureche, aparent am Ciuperca externa, si acum imi pun picăturile cu 96% alcool si boricat 4%, dar ma ustura de mor cand mi-l pun. Ceva sfaturi? A mai avut cineva asa ceva? V-a trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdioTPU a răspuns:

Nu, nu am avut și sper sa nu fac. Ciuperca externa apare datorita murdăriei. Spala-te bine in urechi cu apa calda de fiecare dată când te speli. Trebuie sa continui să pui picaturile chiar daca ustura ca urechea sa se vindece.