| BJK1903 a întrebat:

Salut,de cateva saptamani am observat in partea dreapta cand stau in pat intins ca mi se umfla o data la cateva zile cum ar fi o vena... Se umfla 1 2 secunde si dupa se lasa in jos. Nu ma doare nimic,doar se umfla, posibil sa fie matele? Ca mai aud stomacul si se umfla. Poate imi spune cineva care a intampinat problema mea sau cineva care se pricepe, mersi happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa ai grija ca sa nu iti produci tu o astfel de stare. Venele se umfla si daca le fortam sau oprim circulatia prin presare cu mana su prin imbracaminte stramta.
Ai grija la alimentatie si miscare, si de asemenea evita pozitiile care sti ca iti dergleaza buna functionare a organismului.
Unele vene se pot vedea pulsand cand sangele circula prin ele.
Daca problema persista sau lucrul ti se pare anormal, mergi la medicul de familie.

| BJK1903 explică (pentru anonimg):

Multumesc frumos pentru raspuns. Am sa iau in considerare ce mi ai spus happy

1 răspuns: