| Shooter a întrebat:

De cateva zile dupa ce ma spal pe dinti...la 1-2 ore mi se ingalbenesc putin dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Posibil din cauza colorantilor continuti in sucurile sau alimentele pe care le consumi.

| EkaBuBu a răspuns:

E bine sa ai o pasta de dinti de increderehappycolgate e buna dar sunt unelepaste de dinti care nu te ajuta delochappysi eu am avut aceeasi problema si ma spal cu o pasta de dinti multifunctionala se numeste glingsterhappyeste buna si poate fii comandata nu se prea gaseste in magazine deoarece e fabricata in america dar se gasesc si pe internet la un pret acceptabil pentru ceea ce facehappyPe mine m-a ajutat mult si pe langa ca mi-a albit dintii m-a scapat si de aparitia cariilorhappymananc mult dulciuritongue

Răspuns utilizator avertizat
| gabi91 a răspuns:

Spalate cu bicarbonat. prima data si dupa cu pasta de dinti in 2 zile. o sa fii foarte fericit.o sa orbesti lumeahee hee