| Cipsuri a întrebat:

Daca ma spal o saptamana pe dinti numai cu sare, mi se ingalbenesc dintii?

Răspuns Câştigător
| xTania a răspuns:

Nu cred ca ti se ingalbenesc dintii dar daca vrei dinti albi incearca lamaia sau bicarbonat. Sper ca am fost de ajutorbig grin.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se ingalbesc, ajuta la albire.
Te pup!

| vangaelis a răspuns:

Cum sa le dai funda celor neavizati? Albirea dintilor se face la cabinetul de stomatologie prin detartraj.
Si da se zice ca merge si cu bicarbonat de natriu, suc de lamaie, etc. dar nu este chiar acelasi efect.

| Anonim0100 a răspuns:

Buna. Lasa sarea s-a inventat pasta de dinti nu este scumpa. Pa, pa!

| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Nu cred ca ti se vor ingalbeni dintii, dar mai bine incearca cu bicarbonatul alimentar. Si daca ai gingiile sensibile, nu te spala chiar zilnic.
O zi buna!

| firstboy a răspuns:

Nu incerca ceva ce nu sti.

| Capriciu a răspuns:

Nu se ingalbenesc, dimpotriva se albesc si este sanatos pentru dinti.

| Lauraaai a răspuns:

Si eu m.am spalat o saptamana si ceva cu sare si din contra mi s.au albit dintii.