| AlexanderAlex1 a întrebat:

Salut, de cateva zile mi-a iesit pe limba niste bube albe (limba in spate este rosu spre alb) si m-ai mi-au crescut la gingia de la maseaua din dreapta jos in exterior niste bubite mici si ma doare rau cand mananc. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctorul de familie care, daca este sigur de diagnostic, te va trata el sau te va trimite la medicul specialist. Aici degeaba intrebi: nu sunt medici si tratamentul nu se poate face online. Bubele albe de pe limba pot fi simptomele ale unei toxiinfectii alimentare, o iritare sau simptome ale unui organ bolnav si este cam greu spre imposibil sa-ti dea cineva un diagnostic exact fara o vizita la medic.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Hofident Q10 pentru clatit gura, urgent schimbat pasta de dinti cu fluor pe care presupun ca o folosesti cu Gennadent Homeopatic cu argint coloidal. Daca nu iti trece in maxim 2 zile, sa imi zici cutzu. Mare atentie la pasta, trebuie sa o tii in gura minim 10 minute, nu e de-asta spumanta sa te speli ca si cum te-ai spala pe miini. Am avut si eu probleme similare tie, doar ca mult mai grave, deci nu vorbesc din povesti de pe net aici.

| Ovidiu_Turcanu_1997 a răspuns:

Este posibil sa fie niste afte bucale, poti incerca sa te duci la farmacie si sa rogi farmacistul sa iti recomande ceva, dar ideal ar fi sa te duci la medicul de familie.