| Insideb0i a întrebat:

Salut, de ce cand sunt inconjurat de persoane mi se face rau? In sensul ca mi se face rau parca din stomac simt ceva si in acelasi timp ma sufoc si uneori imi bate inima rapid ( tin sa precizez ca am si tahicardie ). Am patit si la scoala, mi se facea rau si parca imi venea sa vomit. Ma duceam la baie si imi trecea. Am fobie de oameni ce naiba? De doua luni patesc asa. Dintr-o data am inceput sa am aceste simptome. Sa am vreo problema psihica sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Anxietate probabil

| Yurisa a răspuns:

Poate esti agorafob

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te diagnostica aiurea. du-te la medic

| zăGhost a răspuns:

Ce descrii tu suna a atac de panica. Ar fi bine sa faci psihoterapie.

| alex15ccc a răspuns:

Se numeste anxietate sociala, se poate trata cu sedative gen diazepam/xanax sau antidepresive, ia-ti o trimitere pentru psihiatru.
ps. incerca si la psiholog

| AlexDarius3 a răspuns:

Sunt simptome de anxietate sociala, dar mai bine mergi la medic sa vada ce ai.

| venividivici2017 a răspuns:

Probabil ai "alergie" la idioti si corpul tau reactioneaza involuntar.Incearca sa te indepartezi de acele persoanewinking

| Insideb0i explică (pentru venividivici2017):

De toata clasa si de toata lumea in general laughing

| adrianalbota1 a răspuns:

Ti as recomanda sa te duci la un medic.Nu vreau sa iti spun ceva gresit.