| xFlo699 a întrebat:

De ceva timp îmi simt inima cum bate în piept, gen bate prea tare. Și ma simt asa, ca si cum as fi într-un fel extaziat, un fel de fluturași dar parca ii simt în plămâni... De ce!? Ma puteți ajuta cu niște sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la cardilog, ca doar acela iti poate spune "de ce" iti bate inima foarte tare si ce-i de facut in acel caz.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fluturașii vor să zboare. Scoate-i la plimbare. Și cu, și fără motiv.
Dacă nu trece, citește despre palpitații.
https://www.csid.ro/......t-12800932
Dacă nu trece nici așa, du fluturașii la medic, că el a citit mai mult.

| Donsavas a răspuns:

Tahicardie sinusala provocată de emotii, frici interioare.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!
Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, ca nu e de jucat. Poate fi vorba de tahicardie, asta insemnand batai neregulate ale inimii, uneori mai slabe, alte ori mai puternice. Niste investigatii de specialitate iti pot spune exact despre ce este vorba si poti urma un tratament adecvat.