| Mihai543215 a întrebat:

De curand am inceput sa alerg dimineata, dar cum aerul este foarte rece se pare ca m-a prins putin o tuse. De acum m-am invatat si o sa imi iau un fular, dar as dori sa stiu cateva medicamente(mai mult suplimente alimentare) care m-ar ajuta sa scap de usoara tuse pe care o am cam pana sambata. Gen coldrex sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ketotifen pentru tuse + Shatou de ou cu miere și trece happy Poți lua și 1 linguriță de tinctură de propolis dizolvată într-o ceașcă cu lapte sau apă!

| greyhound a răspuns:

Coldrex, fervex, teraflu sunt bune toate
sau poti merge pe medicamente old-school - paracetamol si aspirina
Fa-ti si niste ceaiuri (dar sa nu bei inainte de alergat ca transpiri si dupa aia te ia o raceala si mai mare)

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Incearca siropuri de tuse (Calmotusin de ex.), care sunt cele mai eficiente pentru tuse.
Tin sa mentionez ca daca tusea este seaca si continua, sa te duci la medic pentru un control.

Sanatate!

| Madellina a răspuns:

Eu iti recomand ceaiurile. In special cel de ceapa cu nuca.

| Twiiix a răspuns:

Ia Fervex.E BUN pentru tuse.pe mine m-a ajutat. Funda?

| DraudeS a răspuns (pentru Twiiix):

Buna ziua!

Fervex, contine : Acid ascorbil, Paracetamol, Maltodextrina, G.arabica, etc., bazandu-se pe Paracetamol.
Imi poti spune si mie sa nu mor prost cum si care din ingrediente ma ajuta la tuse?

Sanatate!

| Micka a răspuns:

Incearca niste siropuri naturiste pentru gat. Sunt cele mai bune!