| ooAndrewoo a întrebat:

De ieri a inceput sa ma doara in partea stanga de sus a cutiei toracice si este o durere continua uneori este foarte dureroasa... Nu stiu ce sa fac ca sa ma lase durerea... plz help big grintongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Codrindor a răspuns:

Buna ziua! Specificati va rugam varsta, sexul si cu ce va ocupati! In ce moment a aparut durerea, debut, intensitate si iradiere!

| ooAndrewoo explică (pentru Codrindor):

Am 17 ani si sunt baiat. Sunt elev la liceu. Durerea a aparut in momentul in care am ajuns ieri acasa si vroiam sa intru la calculator. Durerea mai e prezenta si acum dar de intensitate minima. Ieri cand a inceput sa ma doara avea o intensitate foarte mare si nu mai puteam respira. Locul durerii e doar partea stanga a cutiei toracice, de la umar pana la stern si pana la despartirea cutiei toracice de abdomen ( inclusiv partea din spate a cutiei toracice) si treaba e ca simt ca ma doare in interior nu la exterior. Cand trag aer mult in piept ma doare foarte putin in spate aproape de umar.

| ooAndrewoo explică (pentru Codrindor):

Codrindor nu-mi mai trebuie sfat...gata mi-a trecut durerea de 3 zile big grin