| AlexOw a întrebat:

Salut,de mult am inceput sa am viziuni, am visat chestii care s-au intamplat inainte sa se intample si chestii stranii care nu s-au intamplat (inca), am inceput sa am foarte multe viziuni, e ceva normal?

Dau Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,noi de 30 de ani votam psd ca stim cum va fi, de asta nu votam altceva nu ne plac suprizele, toata natiunea viseaza la fel viitorul

| Catrice a răspuns:

Nu, nu e!
Ești clarvăzător!
PS: vreau și eu sa știu ce viziune ai cu mine big grin

| Donsavas a răspuns:

Din instinct, chiar intuiție pot spune c si eu anticipez oarecum ce s ar putea întâmpla dar nu ma gandesc prea mult si las viata sa si continue sirul. Parerea mea e că ar trebui discutată tema asta cu un psiholog specializat în asa ceva si eventual cu un psihiatru care sa te ajute sa previi psihopatologia. Nu stii niciodata cand se intampla sa ai si probleme, Nu doar calități cand vine vorba de creier.

| Ineys a răspuns:

Si eu am observat o chestie ciudata la mine... Nici nu stiu cum s-o explic. Cand pun mana pe ceva rece se incalzeste. E ceva normal? Am puteri paranormale?

| Donsavas a răspuns (pentru Ineys):

E normal deoarece temperatura corpului tau e mult mai mare ca temperatura corpului pe ca o atingi Tu, care e foarte scăzută si asa se intampla.

| Ineys a răspuns (pentru Donsavas):

Dar faptul ca uneori cand intind mana spre un creion, pix, o coala, ceva usor... fuge de mine? Pur si simplu se indeparteaza. Trebuie sa il prind cu ambele maini din 2 parti ca sa-l apuc... sad

Hai bre, ca glumeam si eu. Si cu asta si cu cea de mai devreme. La fel cum glumeste si tipu care a postat.

Pentru OP. Ai viziuni deoarece subconstientul tau se teme de ceva sau e prea bucuros din cauza unui anumit fapt si simti ca se va intampla un lucru care oricum se intampla. Nu pot sa intru in detalii si sa-ti explic deoarece nu stiu prea multe, dar citisem odata pe undeva. E totul o iluzie si un rol foarte mare il are conincidenta aici.

Tuturor ni se intampla astfel de lucruri, deoarece in viata, ca peste tot exista un pattern, lucruri ce se repeta, task-uri repetitive. Creierul tau invata si anticipeaza, chiar daca tu nu-ti dai seama de asta.

Eu mereu ghiceam cand vin testele la scoala pentru ca stiam ca nu avem note si deja facusem prea multa materie si mie imi era frica de teste pentru ca nu invatam nimic si ce crezi? Visam ca dau test si iau 3 si asa se si intampla, Uau... sunt omniscient... Nu, nu esti nici un clarvazator, stai calm.

Faza cu visurile ciudate pe care le ai poate fi din cauza ca ai o imaginatie bogata. Crede-ma daca visezi un balaur care te mananca sigur nu se va intampla.

| Csander a răspuns:

Probabil ai dat peste sentimentul de "deja-vu" care inca nu poate fi explicat cu amanunte nici de "cei mari", nicidecum de viziune, desi nu-i imposibil nici asta.
Dar utilizatorul numarul 1 al site-ului te-a luat la misto pentru ca asa da el dovada ca ii ajuta pe altii, mai ales intr-o intrebare cu "natura medicala" dupa cum scrie sub intrebarea pe care ai pus-o tu, desi nu e cazul de ceva medical.