| BogdanFox a întrebat:

Este ceva normal sa ai viziuni ca ceva se imtampla si chiar se intampla? De multe ori am visat ceva ce deja s-a intamplat, dar de multe ori am visat ceva ce dupa nu s-a intamplat dar imi dadeam seama ca incetu cu incetu se intamplat, ce poate sa fie?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ale nu sunt viziuni, sunt premonitii!
Unii avem acest "dar" a le avem, altii nu.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Mi se întâmpla de cand ma stiu.M-am obișnuit.
Timpul nu este liniar.

| Miss25JK a răspuns:

Este perfect normal, de fapt, mai mult de atat, se numeste clarviziune ceea ce tu ai atunci cand visezi ceva iar in viitor usor, usor se adeverste! Este ca un har, de fapt e ceva ce te poate ajuta in viata pentru ca uneori poti avea vise care sa te avertizeze ca ar urma ceva urat, sau ceva se va intampla. Eu la fel ca tine am descoperit aceste " clarviziuni " undeva pe la 15 ani, iar in ani usor usor am inceput sa le amplific si uneori pot spune ca m-au ajutat destul de mult. Poti crede in ele, poti sa nu, decizia e a ta, dar acest " har " nu prea e de pierdut!

| ALGator a răspuns (pentru Miss25JK):

Am periodic. Sunt surprinzătoare prin improbabilitatea lor. Dar nu le pot controla și nu am tras foloase.
De exemplu vorbeam prima dată după mulți ani de ciocănitoare și după cateva clipe se dădea la radio un cîntec cu Wooddy Woodpecker. De cîte ori se întâmplă așa ceva?
Sau visam la trezire numele unui fost coleg dar îmi era greu să readuc numele în memorie. Apoi aleg o destinație auto fără să am habar de ce și la oprire văd numele colegului scris mare pe o casa.
Am jucat la loto dar acolo nu am avut premoniții. Și nici ca så evit încurcături.
Tot aici mai enumăr: vorbesc despre ceva mai ieșit din comun (geam spart cu bolovan) după care în aceeași zi văd o fază la TV.
Mi se întîmpla cam de 10-15 ori pe an.

| Miss25JK a răspuns (pentru ALGator):

Din raspunsul tau, reiese si faptul ca ai legea atractiei bine activata la un nivel mai inalt. Chestia cu ciocanitoarea si geam spart cu bolovanul fac parte din legea atractiei, adica daca iti doresti ceva se va materializa iar la tine vad ca destul de repede. In legatura cu loto sau cu pariuri nici eu nu am avut clarviziuni... pentru ca da sunt clarviziuni, premonitiile cum zicea altcineva in alt comentariu sunt cu totul altceva. In viitor se vor intampla si mai des nu doar de 10 - 15 ori pe an, vor fi mai intense. Cauta sa te documentezi mai mult in legatura cu aspectul asta din viata ta, nu-i da cu piciorul, ci bucura-te ca il ai. Cauta pe Youtube, filmul secretul - este dublat in limba romana, o sa intelegi mai bine de acolo ce se intampla, iar daca nu il intelegi din prima, te mai uiti o data si inca o data. are in jur de o ora jumatate, sau doua.

| ALGator a răspuns (pentru Miss25JK):

Mulțumesc mult. Mă uit și la film.
Tocmai asta mi-a scăpat și mie să spun că folosul acestor lucruri pentru mine e că fac viața mai nostimă. Nimic practic.
Nu m-au făcut să devin mistic. Tot ce știu e că dat fiind capacitatea enormă, deși necontrolabile, a părții subconștiente a creierului face să nu poți exclude că undeva pe acolo în el există și un modul special.
M-a mirat că și alții aici confirmă aceste însușiri. Sper că toți am fost sinceri și nici nu ne înșelăm.

| Miss25JK a răspuns (pentru ALGator):

Se spune ca toti avem aceste " haruri " insa nu toti le descuiem, exista un moment in viata in care unii ( ca noi ) au un click si se deschide partea asta cu clarviziune, premonitii, parapsihologie, medium, etc. Da sunt nostime, insa eu am observat ceva, de exemplu daca visez ca la floraria din colt are lalele galbene si ii spun cuiva ce am visat nu se mai adevereste, sau dureaza mai mult. Daca tac observ lalelele la florarie in aceeasi zi. Este mult de discutat pe tema asta. Chiar te rog uita-te la film si spune-mi cand ai timp, dupa, parerea ta. O zi buna

| BogdanFox explică (pentru Miss25JK):

Mersi, ca mati lamurit.

| daywalker23 a răspuns:

Nimic grav... Ceea ce ai avut se numeste Dejavu, cand crezi ca sa mai intamplat odata acelasi lucru...

| anapatrascu a răspuns:

Si mie mi se-tamplă acelasi lucru.Visez ceva si peste ceva timp se adevereste.E atat deciudat!

| Anirbas a răspuns:

Nu este ca un har, e un har, clarviziunea. Spui ca mereu se intampla, dar ai incercat vreodata sa schimbi ceea ce vezi? Sa iasa un scenariu mai bun? Acesta este rolul ei.