| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
De vreo 2 zile am o durere de stomac foarte mare.
Ma lasa doar noaptea când dorm dar dimineata cand ma trezesc iar începe sa ma doară si cand strang din burtă durerea apare in capul stomacului.
Si pe langa durerea de stomac ma mai ia si cu friguri(frezoane) am mâncat oare ceva stricat sau care este cauza? Poate fi fumatul? Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qathaliyn a răspuns:

Este foarte important să te duci la doctorul de familie, unde nu uita că e gratuit. Mergi cât mai repede acolo până nu se înrăutățește treaba.

Cât despre țigări, ele îți fac durerea și mai mare, sunt foarte toxice, conțin subsanțe cancerigene și foartă multă lume face cancer de la ele iar dacă mai continui și nu înțelegi, poți să faci tu boli de la țigări.

Întreabă la doctorul de familie după ce îi spui de problema de burtă, și dacă îți poate recomanda ceva să te lași de fumat.

Îți bați joc de sănatatea ta?

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Frezoane? Serios?
Frisoane!
La ce simptome scrii tu, de vreo doua zile trebuia sa fii la medicul de familie. Ai putea acum sa mergi la urgente.

| Adelina4679 a răspuns:

Durerile pot proveni de la o gastrită. Fă-ți un test sa vezi daca nu cumva ai helicobacter pylori daca zici ca ai si frisoane.