| Biu90 a întrebat:

De vreo 3 zile mi-au iesit pe maini si pe picioare niste pete rosii, mici si foarte multe. Se accentueaza la soare observ. Nu ma mananca, nu ma ustura si nici nu ma dor dar nu stiu cum sa scap de elesad. Funda celui care ma poate ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă cel puțin medicul de familie, aplică pe pielea expusă la soare o cremă fotoprotectoare, factorul cel mai mare pentru piele sensibilă (50+).
Pa, pa.

| alas a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Este foarte adevarat, nu te juca cu sanatatea[fara sa te duci la doctor]

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poate e o alergie... ia o pastila de Claritine, daca e alergie trece, daca nu, n-are ce rau sa faca. Doar una!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu siguranta faci alergie de la ceva.
Eu zic ca ar fi bine sa te vada medicul de familie, eventual un alergolog.
Te pup!

| girl00 a răspuns:

Buna.
Du-te la medicul au de famile el va zice sigur de ce ai acele petehappy aici toti ne dam cu parereahee hee poate ai papat ceva ce nu ti-a priit sau de la ficat happy sanatate!

| Cristi19991999 a răspuns:

Du-te la mediucul de familie si eu ma avut pe frunte se numea herpes(nu glm)si mi-a dat o alifie i ntimp mi-a trecut