| 1Mihai1 a întrebat:

De vreo 3 zile mi-e rau cand aud de mancare, uneori nu am nimic cand mananc (de 3 zile incoace), dar cateodata mi se face greata si imi vine sa vomit (am si vomitat), credeti ca ar putea fi o intoxicare cu ceva aliment?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

E de la proteine :3

| C26 a răspuns:

Buna..Mai se intampla si din astea. O sa-ti treaca. Poate ca ai mancat prea mult, atunci cand ai mancat, si de aia ti se face rau si vomiti. happy Poate ti s`a dat stomacul peste cap. Bea ceai, si o sa-ti treaca ai sa vezi happy Patisem si eu :*

| YzzyUnIngerash a răspuns:

Buna! Cel mai bine e sa consulti un medic specialist.Eu aveam simptomele astea atunci cand m-am imbolnavit de hepatita virala. Dar pot fi mai multe variante.Fa-ti un set de analize sau mergi la un doctor ca sa fii sigura!

| 1Mihai1 explică (pentru YzzyUnIngerash):

Ce ti-a provocat acea hepatita?

| YzzyUnIngerash a răspuns (pentru 1Mihai1):

Nu stiu foarte sigur dar doctora mi-a spus ca ori am mancat ceva stricat pe la scoala, ori de la antibioticele pentru masea...

| FeliciaNicolete a răspuns:

Buna

Si mie mi se mai intampla asta s-ar putea sa fie de la mancareaimancat prea mult orinuti place acel fel de mancare.
Dar nu e ceva din care sa te speri daca nu este niciuna din cele pe care le-am scris eu mananca cate o feliuta subtire de lamaie si bea un ceai sigur o sa-ti treaca