| SpikLo a întrebat:

Deci eu nu inteleg, prietenii mei mananc mai mereu mc/kfc etc. si nu sunt grasi deloc eu ma ingras imediat daca mananc si nu ma pot abtine sa nu mananc. Cum sa renunt la dulciuri/mc/kfc/cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ei au arderile foarte bune, poate fac si putin sport+ beau apa multa, iar tu doar mananci porcariile astea dar sport si apa, multa 0? incerca sa faci si sport, si de lasat, te lasi singur, nu mai te duci la kfc sau mc. mare smecherie.

| Smileygirl23 a răspuns:

Aici depinde de metabolismul fiecaruia. Unele persoane pot manca mai mult, inclusiv fast food, fara a se ingrasa, iar altele chiar daca mananca mult mai rar, imediat pun kilograme in plus. Trebuie sa incerci sa renunti la dulciuri/kfc/mc/sucuri acidulate. Daca o data la un interval mai mare de timp ti se face pofta, mai poti manca/bea cate ceva de genul, dar sa nu reprezinte un obicei, deoarece in scurt timp vei avea probleme de greutate pe care le vei controla din ce in ce mai greu. De asemenea, incearca sa faci mult sport, sa mergi mult pe jos, poti merge la sala sau la inot si astfel iti mentii corpul intr-o anumita greutate si iti tonifici si muschii. Succesbig grin

| Robertamirela23 a răspuns:

Deoarece parintii tai poate lucreaza si de aceea. Ca sa renunti eu iti recomand sa mananci din astea putin cu putin adica daca mananci in fiecare zi poti sa mananci tot in fiecare zi dar mai putin si tot mai putin pana cand ajungi sa nu mananci deloc. De lasat rapid nu poti. Sper ca te-am ajutat, o zi buna! funda?

| Robertamirela23 a răspuns (pentru Robertamirela23):

Scuze prietenii tai nu parintii n-am observat bine

| Danielllle a răspuns:

Incearca de fiecare data cind iti vine pofta de mincare sa bei un pahar cu apa (300ml),si poate prietenii tai acum nu au nimic mincind pe la fast-food-uri mereu insa pe viitoar daca o sa continue tot asa se vor plige ca au probleme de sanatate.

| Tedydragutza13 a răspuns:

Buna! Pai eu nu mananc aproape nici o data la MC si totusi sunt grasa (ma consider grasa)Eu spun ca asa este felul tau de a fi! eu nu mananc aproape nimic pentru ca nu imi este foame si tot sunt grasa eu iti propun sa lasi dulcurile incetul cu incetul nu tot de o data la fel si cu bauturile acidulate etc. si inca ceva care la mine a mers pana in present (POTI MANCA ORI CE VREI TU DAR NU MANCA PANA TE SATURI ADICA PANA NU MAI POTI MANANCA PUTIN ADICA CAT CREZI TU CA AI NEVOIE PENTRU A REZISTA PANA LA URMATOATREA MASA POTI MANCA SI INTRE MESE DAR TOT ASA NU MULT SI INCA1 UN MIC SFAT DACA NU ITI PLACE SPORTUL CA SI MIE (URASC SPORTUL) EU DANSEZ (nu iau cursurii) DANSEZ 30 DE MINUTE PE ZI NU E UN DANS OARE CARE CI MISCATE CUM SIMTI TU SARI TOPAIE MISCATE IN TOATE FELURILILE O SA VEZI CA DUPA 30 DE MINUTE O SA CURGA APA DIN TINE urmeaza asta si o sa vezi ca o sa slabesti! Succes!

| Criss_Mc_1982 a răspuns:

Mănânci prea rar așa ceva, iar organismul încearcă să-și facă "provizii" de grăsimi și glucide, rezultând evidenta creștere în greutate.
Fă mai multă mișcare, și încearcă să mănânci regulat. Orice, dar regulat, și de cel puțin trei ori pe zi (puțin, dar consistent).