| anonim_4396 a întrebat:

Doresc a-mi face un tatuaj pe mana dar am 5 alunite mici. Zilele viitoare voi consulta si un dermatolog pentru a-mi face o dermatoscopie si sa-si dea cu parerea daca mi le-ar afecta cu ceva. Cei care aveti alunite si v-ati facut tatuaje, ce parere aveti? Ati pățit ceva pana in prezent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blueberry8 a răspuns:

Am unul, pe omolat.Am o alunita exact langa el la cativa mm. ( cel care mi-a facut tatuajul l-a pozitionat astfel incat sa nu cumva sa atinga alunita). Deci, daca nu le atinge, nu are ce sa ti se intample happy.

| Preotul500 a răspuns (pentru Blueberry8):

Mersi frumos de raspuns.

| Blueberry8 a răspuns (pentru Preotul500):

Cu placere.Multumesc pentru funda!