| DCSHOE a întrebat:

Ma gandeam zilele astea sa imi fac un tatuaj... dar nu am idee. Nu vreau ceva inimioare, fluturasi sau alte prostii din astea. Ma gandeam la ceva de genul sa imi scriu pe mana أحبك يا أمي adica TE IUBESC, MAMA...Ce parere aveti? Aveti si alte idei legate de tatuaje pentru mama? Zic si eu, caci altceva nu am idee ce, ceva ce ma reprezinta dar sunt in pana de idei. Apropo sunt fata.

10 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

De ce nu incerci sa scrii in turca, araba poate e prea complicata. Nu stiu ce limba e cool vara asta pentru tatuaje.

Răspuns utilizator avertizat
| selysol a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa si sper sa nu te superi dar asta e parerea mea : deci am o prietena care isi tot scrie pe maini chesty cu love mama, i love you mama si asa mai departe mie nu prea imi plac inteleg iubirea fata de mama dar nu in arta tatuajului dar daca vrei sa scrii japoneza, chineza e ok si daca tie iti place foarte bine doar ca nu sunt pe placul meu astfel de tatuaje si de asemenea te poti decide la salon tipul sau tipa de acolo iti va arata o asa zisa `carte` cu tot felul de modele si iti poate da sugestii multe si el nu cred ca va fi foarte greu si sper ca te-am ajutat cat de cat multa bafta!winking:*

| unknownn a răspuns (pentru selysol):

Cum adica iti poate da sugestii cu modele? Pai tu mergi acolo sa iti faci tatuaj care semnifica ceva sau iti faci tatuaj ca sa fii la moda?

| selysol a răspuns (pentru unknownn):

Da iti poate sugera niste tatuaje care semnifica ceva nu neaparat modele.

| unknownn a răspuns (pentru selysol):

Da tati, dar tu pleci de acasa cu ideea ca: Ba. vreau sa-mi fac un tatuaj pe mana in plm..care semnifica cutare, presupunem ca acolo deja stii ce sa faci, nu te duci la magazin si zici: As vrea si eu un tatuaj sa fiu la moda, ceva care sa semnifice ceva.

| selysol a răspuns (pentru unknownn):

Da atunci gandeste-te inainte sa te duci si ai rezolvat problema

| herbals a răspuns:

Pai daca te-ai decis sa-ti faci un tatuaj ar trebui sa te gandesti foarte bine, caci daca il faci permanent si nu o sa-ti placa, o sa-ti para rau si nu o sa mai ai cum s-al dai jos.

| StarGamer a răspuns:

Eu cred ca mai bine te-ai gandi inainte sa-ti faci tatuaj! Oricine isi iubeste mama. Ii poti demonstra asta nu prin tatuaj ci printr-un buchet de flori pentru a-ti demonstra afectiunea. Gestul conteaza si va aprecia asta! Un tatuaj este ceva permanent... poate te razgandesti si nu-ti mai place... poate vrei cu alte litere. Oricum tatuajul ar arata fain dar nu asa iti demonstrezi iubirea.

| alexifrumos a răspuns:

Fa-ti un tatuaj cu ceva mai complicat dar si complex si sa nu fie despre MAMA de exemplu ...scrie in chineza decat TE IUBESC sau fa-ti un tatuaj cu o sabie care e cuprinsa de o orhidee asta ar fi super a si pe una din petale sa fie scris DRAGOSTE ETERNA.