| Hilde31 a întrebat:

Salut dragii mei, am o problema care ma deranjeaza de ieri. In mijlocul antrenamentului de Kangoo Jumps am respirat adanc iar acum simt durere/intepaturasub omoplatul drept.Ma durea si ma intepa doar atunci cand respiram dar acum ma doare si cand nu fac miscare si cand nu respir adanc. As dori sa stiu daca cineva s-a mai confruntat cu o asa problema. Doctorita mea de familie se intoarce in tara peste 3 zile ceea ce pentru mine este mult, deoarece nici pe spate nu mai pot dormi sau pe lateral. Va multumesc si astept sfaturile voastre! cel mai bun raspuns il voi declara castigator.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Boy91 a răspuns:

Eu ramaneam efectiv blocat, am capatat aceste dureri de la clima de la munca pentru ca batea fix la mine pe spate, pune pe cineva sa-ti faca masaj la spate cu o crema numita puterea ursului eu asa am scapat de dureri dar vezi ca arde foarte tare

4 răspunsuri:
| Coquinne a răspuns:

Ai narile prea mari si ai inspirat tot aerul alora din incapere.
asteapta ca aerul de la omoplat sa se transforme in basina sa o poti da afara.

| Boy91 a răspuns:

Buna,si eu am patit ceva in genu, se numeste raceala intercostala.

| Hilde31 explică:

Problema este ca durerea este insuportabila, simt asa ca un junghi sub omoplatul drept atunci cand respir. Am luat antiinflamatorii dar a trecut doar putin dar junghiul acela tot il simt cand respir... nu am putut dormi toata noaptea de dureri.

| RAY a răspuns (pentru Hilde31):

Nervragie intercostala