| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce o sa pun intrebare asta o sa spuneti ca sunt nebun! Acum vreo 24 ore, am mancat ca orice om laughing si mai tot timpu mananc repede, ceea ce am facut si ieri. Am mancat repede si mi-a ramas mancarea in piept. Am baut apa, etc, am si mancat ieri seara dar tot simteam acea "durere" in piept. Am mai patit chestia asta dar pentru 1-2 ore, dar vad ca a trecut 1 zi si inca ma "doare".
Intrebarea ar fi : Ce as putea face sa scap de aceasta "durere" din piept, sau daca e ceva grav si trebuie sa ma duc la medic / spital.( Nu e chiar o durere exagerata, e mai mult un disconfort cand inghit sau beau apa. Nu ma doare cand respir! Cand beau apa se simte mai tare.). Astept pareri, daca ati patit si ma puteti sfatui ce as putea face. ( fara caterinca. )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana2407 a răspuns:

Este posibil ca durerea sa fi fost pe moment mai grava si sa fi ramas o durere mai mica.Asteapta cateva zile si daca durerea nu inceteaza consulta un doctor.

| Wehes a răspuns (pentru Ana2407):

O sa mai astept 2 zile sa vad cum progreseaza treaba, mersi frumos de ajutor o sa iti urmez sfatul!

| Ana2407 a răspuns (pentru Wehes):

Nu ai pentru ce. Oricand :*

4 răspunsuri:
| kaBooMx a răspuns:

Si cand inghiti simti ca ai o bila acolo sub gat? O sa-ti treaca in 2-3 zile.

| cinevaaaaa a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor si iti va zice ce ai...