| anonim_4396 a întrebat:

E cam jenant dar... de vreo 2-3 zile ma cam dor/inteapa testiculele si parca unul din ele este si putin umflat, am si o durere in partea de jos a burtii. Mama spune ca am racit, acum nu stiu ce sa zic. Imi puteti spune ceva? Aveti idee ce poate fi? Ar putea fi ceva "periculos"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu pare sa fie ceva grav, poate te-ai lovit sau ai purtat ceva stramt. Taca persista mergi la medic, ca nu se stie niciodata!

| grab a răspuns:

Bea niste ceaiuri cateva zile, intreaba la plafar pentru ceva la rinichi si organele genitale. vezi cum te simti dupa, iar daca durerile nu dispar mergi la uro.

| Carmen_Carmen_2000 a răspuns:

Poti sa ai si apendicita...Du-te la doctor.