| Ava1231 a întrebat:

Salut
E normal sa simt inima batand cand ma ridic in picioare? din pozitia culcat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este normal, se cheama tahicardie post ortostatica si este cauzata de schimbari hormonale si fizice. Daca un culturist decide sa stea 1 saptamana doar in pat, o sa aiba si el asta in special dupa mese

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Si e grav?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Nu

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da și nu. Da în cazul în care ai o viață sedentară, și nu în cazul în care ai o viață activă. Dacă totuși nu te simți rău, nu ai stări de amețeală și nu ești afectat negativ, nu ai de ce să îți faci griji.

| Ava1231 explică (pentru Frank51):

In ultimele 3 luni am avut o viata sedentara si dormit putin.

| Frank51 a răspuns (pentru Ava1231):

Nu ai de ce să îți faci griji deocamdată. Problema este că ești mai predispus la boli sau accidente cardiovasculare, de aceea e mai bine să ai o viață activă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că trăiești.

| Z3n0 a răspuns:

Da