| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un hamster si imi fac foarte multe griji pentru el! Ieri cand dormea in talas scotea niste sunete ciudate....eu cred ca s-a bagat cu boticul in talas si stranuta! Imediat dupa ce am auzit si mi-am dat seama de sursa am mers la el si l-am trezit, dar nu parea sa aiba nimic! Trebuie sa consult medicul veterinar? E o problema de timp? Am uitat sa mentionez ca are 7 luni. Va rog sa nu va bateti joc la modul grav pentru ca totusi eu inteleg o gluma mai mica dar nu va bateti joc incat sa ma afecteze sau sa spuneti ceva fara sa stiti cu siguranta ca este asa! Va multumesc! DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Uneori si animalele mai stranuta, e normal asta, dar daca stranuta mai mereu, si ii curge nasul, poate sa fie racit, dar poate sa aiba si o alergie.
Deci nu iti fac griji daca nu stranuta mai mereu.