| IonutMH a întrebat:

Salut.Fac antrenament de aprox. 1 luna.Problema este ca mi se pare ca nu mai fac progres deloc pentru ca nu stiu cat trebuie sa fac pauza(stiu ca muschii trebuie sa se odihneasca).Din 7 zile as vrea sa stiu cat e optim sa faci pauza daca te antrenezi in fiecare zi.Si ultimul lucru, cum e optim sa cresti numarul de repetari(daca faci 15x5 etc) ca muschii sa evolueze.Dau funda.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| amy470 a răspuns:

Fa antrenamente din 2 in 2 zile. Dupa tot antrenamentul incearca sa mananci ceva de ex.:o lingurita de miere, un ou crud, lapte, iaurt, pastile efervescente cu vitamine etc.