| Jigokunokishi a întrebat:

Fac exercitii cu greutatea corpului( la modul serios, cu program si toate cele) si recent m-am apucat de vapat. Folosesc lichide cu nicotina 6 si nu exagerez cu el. Poate vapez 1ml, dar nici atat intr-o zi. Vreau sa stiu daca asta va avea efecte negative intr-o mare masura asupra inimii si performantelor sportive. Vreau o parere documentata, insotita de argumente, experiente proprii. Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| qieiqpalz a răspuns:

Eu zic ca cele cu nicotina da afecteaza ..mai bine iei fara nicotina nu cred ca e mare diferenta

| dororo a răspuns:

In general sportivii nu fumeaza deoarece plamanii se curata si nu mai simti nevoia de a fuma/vapa dar daca tu faci asta in timpul programului sportiv nu e ok...

| Jigokunokishi explică (pentru dororo):

Nu o fac in timpul programului, o fac inainte sau dupa cu cel putin o ora, daca e sa vapez.

| 20Hertz a răspuns:

Ceri sfatul medicului.