| ClauAlina96 a întrebat:

Salut grup, e buna vaselina medicinala la vindecarea tatuajului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Nuuuuuu, nu pune asa ceva pe el frate, o sa il distrugi. O sa scoata cerneala din el, si o sa fie sters. Singurul lucru care merge e sa pun Bepanthen unguent(nu crema) si dai foarte putin cat sa straluceasca, dar sa nu fie acoperit total si dai cat mai des. Daca mai ai intrebari, te ascult cu drag

| ClauAlina96 explică (pentru SuNaM):

Am și ceva tetraciclina oare nici asta nu e bună?

| SuNaM a răspuns (pentru ClauAlina96):

Hm, nu stiu, eu pot recomanda ce stiu sigur ca e bun, mergi la farmacie si ia-ti aia maine, e 6 sau 7 lei