| Hojbota a întrebat:

Salut, iau niste hemeopatice pentru niste ticuri si pe reteta am tot ce este interzis pe parcursul tratamentului, dar nu scrie alcool. Stie cineva daca pot consuma alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Dependenta de alcool e o problemă serioasă. Revenind la intrebarea ta. Nu, nu interacționează fiindca tratamentul homeopat nu are niciun efect. Problema e ca alcoolul favorizează apariția ticurilor.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Alcoolul este interzis in aproape toate tratamentele medicamentoase. Pentru ca nu isi mai fac efectul sau, de ce nu, pot aparea reactii adverse. Nu te poti abtine de la bautura?