| alexuzzu a întrebat:

ieri am fost la fotbal si cine va m-a lovit cu mingia foarte tare in nas...mi-a curs sange si s-a umflat un pic mai sus dar mai jos de ochi...ce pot facesa va dezumfla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonym012 a răspuns:

Salut! Pai se v-a dezumfla la 2-3 zile de la sine, dar poti sa pui stii tu o punga cu cuburi de gheata, poti sa bagi o batista in apa rece si sa o tii la nas, poti sa-ti pui bandaj.Insanatosire grabnica si mult noroc la fotbal!

| MariaIooana a răspuns:

Pune o compresa. cu apa rece acolo unde te'a lovit.

| Corbyy a răspuns:

Suntem copii, mereu o sa ne lovim. Cel mai bine pune o compresie cu apa rece la nas. Daca nu e nimic grav stai acasa, cam într-o săptămână ar trebui sa își revina la normal. Daca durerea persista cel mai bine consulta un medic. Sper ca ți-am fost de ajutor. Bafta