| SkyWalker3404 a întrebat:

Salut, ieri dimineață am căzut de pe bicicleta și de ieri nu mai pot calcă bine cu piciorul stâng, simt o durere la talpa, nu e rupt sau ceva, nu s-a umflat sau invenitit doar nu pot lăsa greutate pe talpa, de stat în picioare pot sa stau, am dificultăți la mers, oare ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Ti s-a sucit putin piciorul. Am patit si eu cand coboram pe scari, mai demult. M-a durut pana in suflet si nu am putut calca bine 3-4 zile. Ar trebui sa iti treaca in maxim o saptamana daca nu e umflat/rosu/vanat.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acolo sunt mulți mușchi, tendoane, oase. Le-ai deranjat, traumatizat.

| Sofer a răspuns:

Ți-ai sucit puțin piciorul. O sa îți treacă.

| Andrei_Tudor_Andrei_1989 a răspuns:

Am o intrebare ce cauti tu afara? Pe vremea asta in carantina?

| supernaturalfan483838 a răspuns (pentru Andrei_Tudor_Andrei_1989):

Frate, omul a spus ca a ieșit cu bicicleta, dacă ai fost atent, știi ca este complet legal sa ieși în apropierea casei pentru activității fizice

| SkyWalker3404 explică (pentru Andrei_Tudor_Andrei_1989):

Haha, ce disperat ești te ai gândit ca poate nu stau în România și ca mergeam cu bicicleta la lucru, și lucrul nu poate fi închis pentru ca e ceva esențial, și nu știu cum ii în românia dar aici ai voie sa ieși cu bicicleta

| supernaturalfan483838 a răspuns:

Am pățit și eu ceva asemănător, trece după o zi, două, maxim o săptămână, încerca să nu îl forțezi