| TheLonelyOne a întrebat:

Salut, de o vreme la degetul aratator de la mana stanga mi s-a deformat unghi, are un sant orizontal si la mana dreapta la degetul mare am un sant mai mic, tot orizontal, ma poate ajuta cineva, tratament, cauze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un control medical de specialitate, primul pas este să mergi la medicul de familie.
Posibil onicomicoză unghială.
Pa, pa.

| TheLonelyOne explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am ciuperca la unghie, nici nu ma doare, e doar deformata, am auzit ca poate fi din lipsa zincului sau a fierului

| Legiuitoarea a răspuns (pentru TheLonelyOne):

Bună din nou.
Nu trebuie să te doară ca să ai o ciupercă, da?
Mergi la doctor.
Pa, pa.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cel mai indicat este sa te duci la medicul tau de familie, iar dupa un consult si daca crede ca e nevoie un set de analize, o sa iti spuna si cauza dar si tratamentul.