| Bloock a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda niste pastile pentru a scăpa de stres? Cand sunt stresat imi vine sa merg la baie si urasc asta (mai ales cand sunt la scoala merg in fiecare pauza la toaletă (pentru nevoia mica) iar cand sunt acasa nu am problema asta. Recomandări?
P.s fac 16 ani in curând.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Sport, pentru creșterea încrederii în sine, consiliere psihologică pentru gestionarea stresului. Mai bine decât pastilele, nu de alta dar în viață vei avea parte de multe situații stresante și dacă începi cu pastile, fie și din plante, de la doar 16 ani, ce anume vei lua la 30?

| Bloock explică (pentru Raven):

Da, ai dreptate + problema ar putea fi si din cauza ca sunt o persoana cam ''plinuta'' 1.75m 85+ kg. si ar mai trebui sa profit ca avem un Psiholog in liceu (consiliere gratuita), nu?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ceai de tei, pastilele pot provoca dependență.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Recomand cu incredere Calmogen Plant, sau daca nu vrei pastile, ceai de lavanda/sunatoare/valeriana.

| Bloock explică:

Si urăsc asta*