| KadarIstvanCosmin2000 a întrebat:

Salut in 18 noiembrie fac 16 ani si am 1.66 m inaltime imi puteti spune cat voi mai creste pana la 18-19 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
big grin

| Loly a răspuns:

Poate 2-3 cm. Daca vrei sa mai cresti, fa un sport.Inot,baschet,handbal.Te ajuta mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosmin, da-mi mesaj privat si iti zic un secret pe care l-am folosit ca sa fiu inalt.

| ambicio a răspuns:

Depinde de la o persoană la alta în funcție de rudele pe care le ai.

| xRoocked a răspuns:

Esti cam mic rolling on the floor
am 14 ani si is mai mare ca tine ( cu mult) rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru xRoocked):

Cat ai ma smechere? Cred ca daca iti dau un picior in gura stai 4 luni in spital. Am 1, 98

| xRoocked a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 1,70 -.- A si report pentru jignire

| anonim_4396 a răspuns (pentru xRoocked):

happy 7 luni o sa plang ca mi-ai dat tu report. Uite fratioare...eu ti-am raspuns asa pentru ca omul asta este preocupat pentru inaltimea lui. El cauta sfaturi aicea nu raspunsuri ca ale tale. Daca raspunzi la intrebari doar pentru a castiga puncte nu stiu... raspunde si tu la intrebari care sunt evident puse la caterinca. Vreau doar sa stii ca aici lumea intreaba de obicei pentru as rezolva problemele nu pentru a asculta raspunsuri ironice.

| Flowey101 a răspuns:

Este foarte posibil sa mai cresti. Depinde de mostenirea ta genetica.

| Stan_Albert_1996 a răspuns:

Daca practice vreun sport gen: inot, baschet, fotbal sunt sanse sa mai cresti cam 5 cm, depinde si cum iti alimtezi organismal. Daca mergi la sala de fitness nu o sa mai cresti deloc, iar la 18-19 ani corpul tau nu va mai creste deloc.