| adyurs a întrebat:

Salut, in fiecare seara înainte sa adorm simt ca un fel de senzatie de amorțire a feței, ca si cum ceva din capul meu ar împinge fața catre exterior si ma apuca frica sa nu am ceva grav. De ex azi stand la masa m-a apucat o durere de piept in partea stângă si am simtit o stare de lesin si m-am temut sa nu fie infarct desi mi-am facut eco, analize etc si toate bune la inima. Va rog frumos ajutați-ma dau funda. Ce ar pute fi cu amorțirea fetei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce la psihiatru. Mai bine mergi la un psiholog bun.
Fata iti amorteste probabil din cauza ca nu-ti mai functioneaza bine creierul. Elimina orice te deranjeaza din viata ta.

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

AI început de sfârșit! mergi la cardiolog! nu ți-se oxigenează bine sângele,
acum sunt șanse de 10 % sa nu ai nimic la inimă ci să ai în gât să sforăi
vălul palatin să fie mai lung și să îti opstrucționeze căile respiratorii
fapt care conduce inevitabil la insuficienta respiratorie care conduce la o foarte poroasta oxigenare a sâgelui
acesta ar fi cazul fericit pentru tine că doar trebuie sa taie puțin din vălul palatin
din pielea aceea care atârnă de pe tavanul gurii în gât se numeste vălul palatin
și îți taie din ea
nu te speria iti dă cu un spray și se îngheață acea bucată și apoi o sparge încet încet bucățică cu bucățică și gata
te doare rău de tot în primele 3 zile dar te pune să manânci înghețată să nu se înfecteze
să ții zona rece
CEL MAI BUN MEDIC SE AFLA LA SPITALUL CFR din orașul Buzău
vezi că primește cadouri pe masă
și ii place să ii dai un cadou frumos să se dea mare cu el la alți pacienti
si nu se ferește de nimeni și cu nimic ba chiar ține cadourile pe masa de consultație să se dea mare cu ele la ceilalți pacienti cu ce a primit el.
Cred că așa si puțin ca să mai destină atmosfera, ESTE FOARTE GLUMEȚ OMUL!

Face pe nebunul petru că este cam vedetă și are mult prea mulți pacienti veniți din toată țara

Bine că nu ești femeie că are o glumă preferată
le spune la femei :" ție nu îți este frică că o să te f0t pe masa de operație!?"
trebuie sa ai umorul la tine când te duci la el
asa este el mai glumeț și nu în totdeauna face glume pe care să le înțeleagă toata lumea
dar nu îți face griji
este extraordinar de bun

îl găsesti la spitalul militar din Buzau orl

| Negoi_Laura_1984 a răspuns (pentru zilog):

Omul vorbea de senzații post-somn. Nu are absolut nicio legătură ce zici tu acolo. Apneea in somn e... In somn! E foarte probabil un simptom al anxietății, as merge la un consult neuro și apoi psihiatric

| zilog a răspuns (pentru Negoi_Laura_1984):

Exact asta ziceam si eu anxietate generata de ne oxigenarea buna a creierului, sa se caute la inima sa vada nivelul de oxigen sunt niste gaoaze care se gaga pe deged in timp ce dormi si masoara nivelul de oxigen
apoi sa isi ia filtru cu ceramica la peretele camerei sa intre aer mult
sa schimbe perna sa vada daca tot asa putin este oxigenat creierul
apoi daca tot asa putin
atunci sa nu mai fumeze iarba si canabils pentru ca astea incetinsesc oxigenarea creierului
si daca tot persista sa mearga la control neoro
neuro psihiatric
sa ii bage niste electrozi in creier sunt subtiri au maxim 5 microni
sunt 30 de electrozi
care se conecteaza la un circuit integrat cat o unghie care comunica prin bluetooth cu telefonul mobil
si ii instaleaza aplicatia
si ii da mai tare la bataile inimii il regleaza ca se seteaza pe urma de pe laptop
poate sa ii seteze ca muschii care deschid si inchid plamanii sa faca o cursa putin mai lunga
poate sa seteze frecventa minima a batailor inimii
are multe setari in softul asta tamun zantax
poate sa programeze si ora la care sa adoarma brusc si ora la care sa se trezeasca brusc.
are atat de multe setari in cat nici nu poti sa iti imaginezi
m-am uitat eu poate sa regleze pana si nivelul de scuri pancreatice
sau fierea
poate sa seteze si diureza
poate sa seteze ca orgasmele sa tina de 100 de ori mai mult sa fie de 100 de ori mai puternice
asta in afara faptului ca ii poate scadea nivelul oboselii sa nu mai simta cand este obosit
sau sa nu mai simta asa de repede ca ii este foame
se poate seta sa ramana pana la 3% din senzatia de foame la un om care este obez si gata scapa de obezitate direct din aplicatie
sa ii poate imbunatati calitatea vederii pentru ca ochii vor coopera cu softul de inteligenta artificiala de pe telefon care va face si el analzia a ceea ce vede si daca are nevoie de gps ii va aparea direct peste imaginea video trimisa de ochi la creier
si va putea cauta o adresa doar cu gandul
sunt multe lucruri bune pentru care merita sa isi bage cip in creier
au si la spitalul nr 6 in oradea au si la obregia au si la sapoca in jud Buzau, cel mai repede ii pun cip cei de la sapoca din Buzau
cred ca si moca pentru ca poate sa intre pe un program de dezvoltare a stiintei si il poate primi gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un simptom al anxietatii ar trebui sa mergi la un medic psihiatru sa iti de a tratament anti anxietate asa va disparea si simptomele