| 20thoughts a întrebat:

Intrebarea unei prietene : " Daca ma duc sa imi faca la doctor o radiografie poate vedea daca sunt virgina sau nu? Problema e ca atunci cand eram mica am fost violata si nu vreau sa afle mama... "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu are legatura una cu alta, dar daca faci ecografie abdominala, atunci ai dat de belea. daca e radiografie, stai linistita.
O zi frumoasa sa aihappy

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Ai fost violată și nu ai spus?
Consultul ginecologic spune dacă ești sau nu virgină!
Pa, pa.

| 20thoughts explică (pentru Legiuitoarea):

Nu eu! De ce nu intelegeti?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru 20thoughts):

Bună din nou.
Nu este un capăt de țară, stai calmă.
Ori tu ori ea, este valabil ce am spus cu controlul medical.
O seară plăcută.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu se vede decat la examenul ginecologic! Dar, daca e adevarat, trebuie sa spuna ce a patit, pentru ca violatorul sa fie prins si arestat --> judecat si inchis! Altfel, si alte fete pot pati la fel si vinovata va fi cea care a tacut, si implicit / involuntar este complice prin tacere! Iar cineva mai rautacios, ar putea spune chiar ca poate fi vorba de "Favorizarea infractorului". la a continua, iar ea se simte "razbunata" ca si altele o ptatesc la fel. Deci, daca e adevarat, fuga la Politie cu parintii!

| darrio2007 a răspuns:

Cine te crede? Nu pare deloc afectata.

| mona a răspuns:

La radiografie nu se vede daca esti virgina sau nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rdiografie, sau ecografie, sint două, radiografia e la oase iar ecografia e la abdomen.

| Azµre a răspuns:

Cum rolling on the floor Care ce?
Ați înnebunit de tot.
1)Nu se vede la radiografie
2)Dacă a fost violată de ce nu a spus nimănui.
3)Minte de îngheață apele, dacă ar fi fost violată ar fi fost traumatizată pe viață!
4)Ea a făcut sex de bună voie în ultimul timp sau și-a introdus ceva în vagin.

| Azµre a răspuns:

Câți ani are prietena asta a ta?

| 20thoughts explică (pentru Azµre):

15 laughing Doar i-am zis sa nu postez intrebarea asta ca va rade lumea de ea laughing))

| shadow72 a răspuns:

Am mai auzit vrajeli din astea

| danielcoman32 a răspuns:

Minti,nu ai fost violata

| 20thoughts explică (pentru danielcoman32):

Nu eu... Daca nu intelegi, nu intelegi.

| PerfectInsanity a răspuns:

In primul rand in intrebare se vede cat de bleaga e prietena ta. La radiografir se vad oase draga mea, nu pielite mici (himenul). In al doilea rand minciuna cu violul nu tine, cand esti copil si sufer traume nu ai cum sa ascunzi de parinti, iar din intrebare reiese cat de prostuta e, e clar ca te minte.

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

La radiografie se vad doar oasele...dar cred ca te minte si daca ar fi fost intr-o situatie ca asta sigur ar fi spus mamei ei!

| xRomanianGirlx a răspuns:

Viol de genul "nu sariti ca-mi place"?

| OmidaVesela a răspuns:

Si cum o chema pe prietena ta nu cumva Andrutsa? big grin pff violata.
Nu n-are cum sa se vada stai fara griji!

| 20thoughts explică (pentru OmidaVesela):

Nu laughing O cheama Giulia laughing

| clau27 a răspuns:

Da cine te-a
violat?

| 20thoughts explică (pentru clau27):

Intelege ca nu eu!