| AnonimXnX a întrebat:

Salut, la dentist e normal sa platesti toti banii inainte si apoi ea sa te cheme pentru fiecare dinte in parte o data pe saptamana? Am platit 20 de milioane si dentista nu se streseaza sa se grabeasca, face cate un dinte doi pe saptamana, am deja o luna si ceva si tot nu a mai terminat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca si in gura vreti "buleala"... Nu o sa ma mai mir de clientii care vor buleala la masina.
Nu e prea ok sa platesti dinainte, pe unde am mers eu se platea fiecare procedura/lucrare separat, dar poate dentistul tau se teme de pacientii care vin sa inceapa lucrarea, apoi renunta.
Cat despre finalul lucrarii... Fiecare dinte trebuie tratat. Daca se grabeste si iti plombeaza/imbraca pe dinte netratat, ai sa-ti plangi de mila, si probabil vei ramane fara dintii respectivi.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stomatologii nu se pot grabi, exista si niste reguli in repararea dintilor. NUmai in caz de urgenta ar trebui sa iti umble in gura mai des de o data la 3 zile. In rest, este absolut suficient daca iti lucreaza un dinte pe saptamna, asa este normal, ca sa dea ocazia organismului sa se vindece. Graba inseamna nepasare si lucrare proasta. Poate exista stomatologi carora nu le pasa rea mult, se grabesc sa treaca la urmatorul pacient fara sa aiba timp sa se asigure ca actualul e bine, dar tu ai avut noroc de o stomatoloaga careia ii pasa. Inteleg ca tie iti pasa mult mai putin de reusita lucrarii

| AnonimXnX explică (pentru Brigaela):

Ai dreptate lol, daca vreti informatii despre stomatolog, este din Craiova roxydent, nu stiu mai multe

| Brigaela a răspuns (pentru AnonimXnX):

Multumesc, dar eu locuiesc in Bucuresti.

| Laura927 a răspuns (pentru AnonimXnX):

Roxydent ma tu cu asa pus la stomatologie ai avut incredere?
Banuiesc ca roxydent vine de la Roxana si ii mai si dai banii inainte ca la c4rv3.Normal cu asa nume la ce te astepti...
MAi stii melodia aia "ROXANA SUZANA MI-AI FURAT BANANA" hahahaha
Fii serios zii sa se grabeasca cu lucrare ca pleci in strainatate sau ceva ...nu ai sa stai 3 luni la dentist pentru 5 plombe.

| AnonimXnX explică (pentru Laura927):

Exact asa i am zis, si am anulat sa plec din cauza lor, alea acolo nici nu se streseaza, nici nu te baga la ora care te programeaza

| Laura927 a răspuns (pentru AnonimXnX):

O denuntie rapida sa vezi ce repede se misca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e normal cam nicaieri sa platesti tot inainte cand e vorba de mai multe sesiuni. Dar nah, daca ai fost fraier si ai marcat banu'... banuiesc ca nu ai o factura sau un contract. Te-ai gindit ca poate crapa doctorita sau pleaca din tara? Ce faci?

| MihaiNicu23 a răspuns:

E normal pentru ca nu este recomandat sa ii faca pe toti odata, si odata ce ai platit ti-i va face.

| AlexSalling a răspuns:

Dragule, sunt in aceiasi situatie ca tine. M-am trezit la varsta mea ca vreau sa-mi repar dantura. Eu nu am platit in avans, dar cu 15 milioane pe care i le-am dat deja, mi-a facut doar fatada, 3 dinti. In total 10 vizite si vorbind ca sunt 10 vizite in 2 luni. Nici a mea nu se grabeste. Cum o cheama pe dentista ta?

| Patricia1996 a răspuns:

Nu are rost sa platesti toti banii inainte.