| TiberiuFasole a întrebat:

Salut, la scoala mea s-a ars ceva, si a trebuit sa plecam, ideea e ca am inhalat foarte mult gaz de la foc si inca imi e greata, trebuie sa fac ceva? Au vorbit pompierii cu diriginta si a zis ceva "la 5 grade", imi e frica, trebuie sa stau la 5 grade?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce nu te-ai prezentat la urgenta pentru un control? erau obligat sa va consulte.
Cere parerea medicului de familie ori direct la serviciul de urgenta...
O zi buna sa aihappy

| TiberiuFasole explică (pentru caramela):

Astia trebuia sa consulte toata scoala? Erau doar 2 masini de pompieri si 1 de medici, nu cred ca ar fi avut timp intr-o singura zi.

| caramela a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Poate nu toata scoala, dar trebuiau sa fie atenti la persoanele care dadeau semne de moleseala... puteai sa chiar personal sa te adresezi unui cadru medical explicandu-i starea ta.
O zi bunahappy

| TiberiuFasole explică (pentru caramela):

Oricum, daca ma simt mai bine nu mai pot patii nimic, nu?

| caramela a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Chiar daca te simti bine, ai putea sa profoti de incidentul de la scoala si sa te duci la urgenta sa iti faca ceva investigatii, explicand ce s-a intamplat la scoala, uite asa faci si tu niste investigatii.
O zi bunahappy

| TiberiuFasole explică (pentru caramela):

Serios? Sa merg intr-o cladire dupa 2 ore dupa ce a luat foc? Logic ca am facut-o pana sa astept sa imi raspunda, m-am dus si am vazut ca a luat foc ala de energie de la "sudoare", unii stateau si sincer isi faceau selfie rolling on the floor

| tacitacitaci a răspuns (pentru TiberiuFasole):

"Sa te duci la urganta"

| DelphhiN a răspuns:

Mergi la spital daca iti este rau, nu stii cat fum ai inhalat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa gradele mergi la spital daca iti este rau

| TiberiuFasole explică:

In primul rand, multumesc ca ati raspuns intr-o ora atat de mult raspunsuri
Doar ca, nu imi mai e rau acum, dar am voie sa mananc?