| Cineva2424 a întrebat:

Salut lume, am 13 ani si am observat ca ma doare rau de tot sfarcul stang daca il ating si e tare rau.Ca si cum ar fi ceva sub el o piatra.Astazi am observat.Ma cam ingrijoreaza.Inca nu le-am zis parintilor...Dau fundita. Voua vi s-a intamplat? Si inca o intrebare, risc sa fac cancer :-s?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SATIR a răspuns:

Daca esti baiat, e normal... pentru ca si eu sunt baiat si am avut aceleasi ''simptome'' laughing) asa este la varsta de 13-14 ani, ( la acest fenomen ii mai zice si >Piatra< nu iti face griji, o sa iti treaca, si n-o sa se intample nimic, nu ai cancer, doamne fereste! stai linistit ) daca esti fata, nu stiu, cred ca tot la fel sper ca te-am ajutat. FUNDA puppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Este fata sau baiat? daca esti baiat e din cauza pubertatii dar daca esti fata este din cauza ca iti cresc sanii...nu te ingrijora

| Lapusneanu a răspuns:

Cancerul de san nu apare niciodata la varste atat de fragede si in niciun caz nu e 'prevestit' de astfel de dureri. Intrebari suplimentare: 1)exista posibilitatea sa fii insarcinata? si 2) ai observat vreo concordanta intre durerea asta si ciclu?

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

La varsta t6a probabil iti cresc sanii e normal sa simti o durere si creste unuul apoi celalald dar nu f mult