| FloAlexG a întrebat:

Salut lume am si eu o problema, am niste dureri in partea stanga pe in zona inimi am niste înțepături, o senzatie de agitație, si am mai avut tot asa cateva saptamani o problema de genul de credeam ca imi bubuie vrei artera pe la inima si am ajuns la spital, lucrez in Olanda, si mi s-a facut eckg, analiza la sânge radiografie la plămâni, Bine nu este singura data care ajung la spital din pricina asta, ce pot spune este ca am fumat niste porcarii mai de mult si de atunci traiesc cu impresia k o sa plătesc ceva din cauza la inima sau de la artere, credeti-ma imi este o frică, K la 20 de ani sa nu mie din cauza la inima, in în fine toate analizele au iesit bine nici o problema, si analizele din Olanda la inima au fost făcute acum 3 săptămâni, vă rog imi puteti da vreun sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Salutare. Aceste simptome pot aparea tocmai din cauza fricii. Pare simularea unui atac de panica, insa fara a fi inima cauza palpitatiilor, ci frica indusa. Mai multe detalii despre anxietate poti asculta aici: https://www.youtube.com/watch?v=dDzlTlkEELw
Sanatate!

| FloAlexG explică (pentru m1dn1gh7):

Salut, multumesc pentru îndrumare, ma voi uita la acest video