| NuMergeNiciunNume a întrebat:

Ma cheama Andrei, si acum cateva zile (2-3), m-am "suparat" pe un coleg si am dat cu piciorul in el (adica cu degetul 2 de la picior, de langa cel mare in coapsa lui) si acum ma doare foarte tare.Degetul s-a umflat, si unde se intalneste cu piciorul este vanat. Abia il mai pot misca si trebuie sa calc pe exteriorul piciorului ca sa nu ma doara asa tare.Ce ziceti, e fracturat sau nu? Sper ca am ales categoria buna big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci la doctor. S-a fracturat presupun. Depinde si cati ani ai. Ideea e ca daca nu tratezi fracturile la timp, o sa ai probleme mai incolo cu ele, or sa te doara la frig. Dar nu ai avut adidasi? Cu ce erai incaltat de te-ai bulit in haul ala?happy

| NuMergeNiciunNume explică (pentru reihiuke):

Bun, deci cred ca esti cel mai intreg la cap de aici.Btw, am 14 ani, si da, am avut adidasi, dar cand l'am lovit am strans degetele gen pumn, stii? Si cred ca pe moment mi-a intrat degetul gen mai adanc in picior, pentru ca, cum am mai zis am o mica vanataie unde se intalneste degetul cu piciorul, sper ca ma intelegi. Oricum, azi am de gand sa'mi pun niste varza sa vad daca merge.Astept si alte pareri.

| reihiuke a răspuns (pentru NuMergeNiciunNume):

Posibil sa-l fi scrantit sau fracturat, mai ales daca l-ai prins indoit. A patit si mama asa. (A tras un sut la dulap dimineata) Ideea e ca o sa dureze ceva pana trece de unul singur.

| bumtzbumtz a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te duci la un doctor, dar cred ca il ai dat peste cap.