| RappMusicc a întrebat:

Ma doare de azi de dimineata in partea dreapta a abdomenului..Ma inteapa asa.Dar nu rau..Si nu e deasupra la inghinal.E putin mai sus..In dreapta buricului putin mai jos.Aproape unde se termina burta! Oricum in jos dar dar nu mult in partea dreapta. Durerea nu e constanta..Mai m-a si lasat. Si e suportabila
De ce ma doare?
Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ori ai o febră abdominală, ori este problemă cu apendicita care necesită operaţie.
Te pup!

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

Da dar nu e jos la apendicita.e mai sus si sunt constipat

| anonimguy3 a răspuns:

Se poate sa ai febra abdominala pentru ca oi fi facut sport si te-ai intins si mie mi s-a intamplat stai linistit in 2-3 zile iti trece.happy

| RappMusicc explică (pentru anonimguy3):

Tin sa mentionez ca fac fotbal si am avut febra la abdomen.dar ma inteapa in dreaptta putin in jos dar nu mult.

| anonimguy3 a răspuns (pentru RappMusicc):

Si pe mine tot acolo m-a intepat si am jucat fotbal, ping-pong si tenis in aceeasi zii, ai febra abdominala nai nimic altceva apendicele n-are nici o treaba, ca tu spui ca te doare si te inteapa intr-un loc unde apendicele n-are treaba, APENDICELE IN PLM E IN STANGA NU IN DREAPTA, sper ca te-am lamurit, funda?

| Alion a răspuns:

Apendicita. se repara prin operatie.
oricum daca te tine si maine du-te la spital. doctorii sunt cei mai in masura sa iti spuna ce ai...

| mirela15 a răspuns:

Poate ai probleme cu apendicele. Asa a durut-o si pe verisoara me si a durut-o din ce in ce mai tare si pana la urma a trebuit sa se opereze si si-a scos apendicele sad Sper sa nu ai aceias problema dar oricum, nu trebuie sa neglijezi acest lucruwinking

| Vlad_Obreja_1984 a răspuns:

E posibil sa necesite extragerea apendicului prin interventie chirurgicala. Ar fi o idee sa mergi la doctor cat mai repede pentru un control, deoarece cand se agraveaza poate deveni peritonita care poate cauza chiar deces.

| RappMusicc explică (pentru Vlad_Obreja_1984):

Dar nu ma doar jos la apendicita. Ma doare mai sus..Mama a zis ca e de la colon..sunt si constipat.