| laurentiu1213 a întrebat:

Salut.Ma intreb de ce nu mi-a venit sperma, desi am 15 ani.E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Asa cum nu putem avea toti un metru nouazeci, sau 70 de kilograme,asa nu exista un moment predefinit exact pentru asta!
Fiecare organism are ceasul lui interior si depinde de propria dezvoltare.
Nu pleca urechea la povestile amicilor,cu totii suntem unici si irepetabili,daca lor le-a "venit" nu e o regula sau o lege, asteapta cu rabdare, totul se va intampla la timpul potrivit.
Mananca sanatos, fa sport, cauta sa ai o viata sanatoasa si nu-ti fa probleme!
Va veni cand organismul tau va inmulti progresiv productia de hormoni specifici.
Asteapta cu rabdare!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu crezi că ea începe să curgă sau ce?
Pentru liniștea ta consultă un urolog.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

E normal, anormal este să întrebi acest lucru, la 15 ani trebuie să ai alte preocupări nu venitul spermei.

| Dariusuu a răspuns:

E foarte normal.

O zi plăcută îți doresc.

| Felys a răspuns:

Nici la fete nu le vine menstruatia la aceeasi varsta, si la baieti este acelasi lucru, fiecare are ritmul lui biologic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Depinde de ritmul de dezvoltare, aşa este şi cu menstruaţia la fete, unii se dezvoltă mai târziu, alţii mai devreme şi tot aşa.
Te pup!

| Eudaimonia a răspuns:

Depinde cat de dezvoltat esti, sperma vine pe la 14-15-16 ani depinde de fiecare...

| Spex188 a răspuns:

Mie mi-a venit la 11 ani si normal ar fi fost pe la 14 asa ca nu toti avem acelasi ritm de dezvoltare.

| adimancool a răspuns:

Ba la 15 ani trebuie sa fu*ti cartea de mate nu manalaughing))