| Mario2003iOS a întrebat:

Salut, ma numesc Andrei...
Bun sa incep asa,
Am o sora de 17 ani! Deci nu mai știm ce sa facem cu ea atât eu cât și toată familia. Face niste atacuri de panica sau crize, nu stii exact. Am fost cu ea la psihiatru si ne-a spus că are depresie si anxietate. Ne-a dat tratament pentru depresie dar fără niciun efect. subliniez am fost im belgia.,. Mama mea crede că este posedată pentrucă tata se înjură pe noi (copii) fals... am internat-o într-un spital de neurologie 1 saptamana de zile. Tot asa depresie... doamna doctor bănuiește că ar fi o schizofrenie sau o boala asemănătoare și ne-a dat tratament pentru schizofrenie nu are absolut niciun efect, eu nu prea cred în chestiile asta cu diavolii sau blesteme dar la ce face cred. VA ROG SPUNTIMI A MAI AVUT CINEVA PRIETENI RUDE CU ASEMENEA PROBLEME -

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Posedata nu-i in niciun caz, asta-i doar in mintea spalatilor pe creier crestini. Am avut si eu o vecina schizofrenica (mult mai grav decat cazul tau) si tratamentul nu face decat s-o calmeze pe moment si dupa un timp are iar halucinatii si urla.
Nu prea stiu cum se poate trata asta dar fii sigur ca rahaturile de pastile pe care i le da medicul n-o va vindeca de nimic. Ai putea sa-i faci un tratament cu apa oxigenata (cauta pe internet cartea "One Minute Cure" de Madison Cavanaugh) si sa-i creati un stil de viata sanatos (si o alimentatie sanatoasa) si lipsit de stres.

| Elena9328 a răspuns:

Epilepsie. Poate fi sigur.

| Mario2003iOS explică (pentru Elena9328):

Doctora de pshiatrie ca nu are

| Alexandruuu88 a răspuns:

Salut,cum o cheamă?

| Mihai1800 a răspuns:

Frate nu sunt doctor si nici nu am mai intalnit asa ceva dar pot sa zic doar un lucru si poate au mai zis si alte persoane de aici, nu te mai gandi la faza cu posedatul ca nu e adevarat asta ii dau dreptate lu colegu de mai devreme ce a zis cu spalatul pe creier, deci nu te ingrijora de faza cu posedatul ca nu e adevarata, gandeste-te in ce lume traim si dupa mai zi ceva de posedare asta e doar pentru cei ce nu accepta realitatea cum sa zic prea plictisitoare pentru ei in parerea mea si nascocesc toate prostii

iti urez succes si sper din tot sufletul ca starea ei sa se imbunatateasca

| IonelaFlorariu020 a răspuns:

Bună. Incercati sa discutati cu ea. Dacă ar fi posedată ar face lucruri iesite din comun ar țipa, urla. s-ar tăvăli pe jos... Chemați un preot mai bine.

| xSega a răspuns (pentru IonelaFlorariu020):

Nu există posedare, s-a dovedit că toate persoanele care se credea că sunt posedate aveau probleme psihice

| Mario2003iOS explică (pentru IonelaFlorariu020):

Pai asa se manifesta tipa urla vrea citit doamna de pshitrie a spus că are o depresie si am întrebat-o de schizofrenie a zis ca nu e cazul ca nu are am făcut un rmn si totul e bine

| PeanutButter272 a răspuns:

Posedata nu cred ca e, dar o vizita la biserica nu i-ar face rau. Stiu ce inseamna un atac de panica si sunt destul de greu de stapanit... Vorbiti cu ea. Aratati-i ca o intelegeti. intreab-o daca vede si aude lucruri, pentru ca daca nu, nu cred sa aiba schizofrenie. Cu greu, o sa treaca peste. Trebuie sa isi si doreasca, dar nu cred ca nu o face, avand in vedere ca atacurile de panica sunt teribile si nu iti poti dori sa se repete. Eu, cel putin am avut atacuri de panica si din cauza ca mi-era frica sa nu am un atac de panica. Ea ce spune legat de toate chestiile astea?