| Sandu_Cristian_1999 a întrebat:

Salut, maine o sa ma duc sa fac un set de analize complet si sa ma asculte la inima, la spate si sa fac ecografie si ce se mai face se va vedea ca fumez? Am vreo 3 ani si cv de cand fumez dar nu sunt fumator inrait 6-7 tigari pe zi, am mai avut si pauze minore de cateva saptamani, imi poate spune cineva? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MedRex a răspuns:

La radiografie se pot vedea niste semne, insa doar dupa o perioada mai mare de timp sau un numar mare de tigari fumate pe zi.

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, s-ar putea sa apara. Vei avea enzimele ficatului crescute in analizele de sange (daca faci), tensiunea putin ridicata, cateva semne pe plamani la radiografie si un anumit murmur cand te asculta la plamani. Daca doctorul le pune pe toate cap la cap isi va da seama destul de usor ca fumezi.