| Andrei296 a întrebat:

Salut mama mea are un (abces) in cerul gurii.
Nu stiu mai exact.
Intrebarea mea este urmatoarea : Ce este mai exact si cum sa-r trata deoarece nu stiu ce ar putea fi o imflamatie herpes etc.
Un sfat ce as putea face si cat mai multe pareri.
Multumesc anticipat! DaU Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PVAAVU a răspuns:

Se scrie "s-ar" nu "sa-r".

| oHarryo a răspuns:

Depinde de ce este. Daca este o afta atunci da, propolisus e bun, eventual amentecat cu putin bitter suedez, daca nu, atunci se pune problema diferit, si anume antibiotice daca e un abces sever, iar aici nimeni nu poate sa iti indice antibiotice, doar medicii, dupa ce vad situatia. Multa sanatate!

| Florinaa123 a răspuns:

Daca este in interiorul gurii se numeste afta si se poate trata cu o solutie dulce, care se gaseste la farmacie, numita propolis.