| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut mi-a iesit puroi din buza este herpes sau cos? A durat 3-4 zile, ce este? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Herpesul nu face puroi... Cred ca ai avut sau ai vazut pana acum cum arata un herpes. Probabil a fost un cos.

| iamprettybored a răspuns:

Este probabil herpes. Mergi la farmacie și cere o cremă pentru asta, nu va dura mult până va trece.

| Andreeaioan115 explică (pentru iamprettybored):

Herpesul dureaza mai multe zile, nu cred ca am herpes. Daca mi-a parut o data herpes il voi in fiecare an sau mai des?

| Miron_Liviu_1997 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Ti-am zis ca ii cos!happy

| Andreeaioan115 explică (pentru Miron_Liviu_1997):

Dar de ce celelalte persoane spun ca e herpes?

| Miron_Liviu_1997 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Habar nu am! Herpesul, de regula, tine mai mult.

| Miron_Liviu_1997 a răspuns:

Este cos!happy

| diadiana2604 a răspuns:

Cred ca este herpes si mie mi se intampla deseori pentru ca nu prea beau apa sau poate fi de la frig

| Andreeaioan115 explică (pentru diadiana2604):

La tine tot este cu puroi?

| diadiana2604 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Da eu am fost la farmacie si mi-a dat o crema Acciclovir

| Andreeaioan115 explică (pentru diadiana2604):

A fost cu puroi sau nu?

| diadiana2604 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Da si la mine a fost cu puroi

| Andreeaioan115 explică (pentru diadiana2604):

Si de cate ori iti iese herpesul? Ti-a iesit doar 1?

| diadiana2604 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Deseori mai ales pentru ca nu beau apa destula dar eu zic totusi sa mergi la farmacie