| anonim_4396 a întrebat:

mi-a sarit rotula cand facem,, happy feet"...culmea mai am o problema si cu umarul stang, acum 10 luni, am avut un accident si mi-a sarit,de atunci imi tot trosneste si daca fac miscari bruste imi sare si trebuie sa mi-l pun la loc,nu cred ca este o problema datorata muschilor, sunt foarte bine facut pentru varsta mea(14 ani, in iulie fac 15),dar ma sperie faptul ca nu il voi putea folosi intens,de asemenea si cu genunchiul, sunt un alergator foarte bun si mie teama ca s-ar putea intampla ceva cand alerg, ce imi puteti spune despre acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AddaRosee a răspuns:

Nu cred ca sunt accidentari cu repercursiuni asa grave... daca respecti programul de recuperare al medicului va fi totul ok.

| anonim_4396 explică (pentru AddaRosee):

Cu umarul deja e rau, mi-e frica sa nu imi sare daca stranut mai puternic, sau daca dorm pe burta...cand sar baietii pe mine e aproape sigur sarit, sper sa nu fie la fel si cu rotula sad