| Cogalniceanu a întrebat:

Salut, mi-am facut un tatuaj acum 2 saptamani, l-am ingrijit periodic ( bepanthen odata la 3 ore ).
Coaja nu s-a facut sau poate n-am observat eu, stiu doar ca dupa 3 sau 4 zile era putin rosu pe langa el, in rest nimic ciudat.
Tusul care trebuia eliminat de organism s-a dus si el, acum e in perfecta stare, nu arata nici un semn cum ca nu l-am ingrijit corect.
Intrebarile mele sunt urmatoarele :

Cat mai trebuie sa pun crema? [ tatuatorul mi-o scos ca de 3 ori pe zi da asa mai raaar. ]
Daca ma duc la bazin dupa 3-4 saptamani dupa ce am facut tatuaju il v-a afecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SasaSasa2000 a răspuns:

1 dati jos chestia aia depe brazul tau.
2 o sa ai cancer.
3 o sa azi taie mana.
crede-ma nu fac glume proaste, am
vazut de multe ori oameni fara main, picioare etc.

| Cogalniceanu explică (pentru SasaSasa2000):

Esti foarte amuzant, aproape ca am ras.