| AlleBwaaa a întrebat:

Salut.Ochii mei sunt căprui si as vrea sa-mi pun lentile verzi,un verde natural,nu exagerat. Vreau sa Menționez ca nu port ochelari, nu am purtat si nu am nici un fel de problema cu ochii.Imi puteți da cateva amănunte despre lentile si daca ar fi bine sa merg la un consult si dupa sa achizitionez lentilele pe care le doresc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Obligatoriu consult oftalmologic inainte de a folosi lentile de contact.
Pentru ochi nu este prea sanatos, dupa parerea mea, si este si foarte dificil folosirea lor.

| udrişte a răspuns:

Consult da, in sa nu cred ca va fi vreo problema însă va trebui sa ai mare grija cu ele.Sa ai grija sa nule porti prea multe ore continuu căci nu le face prea bine ochilor. Succes! :*