| RobertCapotă a întrebat:

Salut, pe 19 ianuarie m-am operat de apendicita acuta la Braila, doctorul Lupu. Operatia a fost cu laparoscopul sau ceva de genul se numea si a fost totul ok. La o saptamana mi-am facut control si nu mi s-a zis nimic de vreo ață sau ceva de genul, insa la cam o luna am observa ceva si am fost la un control la medicul care mi-a dat si diagnosticul si mi-a recomandat si unde sa ma duc. Mi-a spus ca ata v-a iesi singura in timp, 1-3-6 luni, depinde de persoana. Mi-a zis ca va fi ca un cos prin care v-a iesi. Problema e ca pe 11 iulie mi-a copt ceva acolo si a iesit un lichid albicios, tot atunci mi-am taiat intr-un capat ata si trangand de celalalt capat a iesit, este mica. Problema e ca am observat ca inca mai e ceva acolo, nu pot trage cu penseta pentru ca doare si se vede foarte putin. Azi insa mi-a copt putin, mai mult ca inainte oricum. Incep sa imi fac griji pentru ca uneori mai simt dureri mici in acea parte. Stie cineva ce ar trebui sa fie capul ala mic de ață de acolo si ce e de facut? Sa astept sau sa merg la un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ChristianKalman a răspuns:

Du-te la medic dacă spui că ți-a copt acolo. Ar putea fi vorba de o mică infecție. Multă sănătate!

| Alle23 a răspuns:

Du-te la un control!
Si eu am fost la dr Lupu, ma bucur ca inca e in functie laughing Eu n-am mers inapoi pentru control, mi-a dat drumul acasa dupa 4 ore de la operatie laughing
Oricum sunt bine, sanatoasa, n-am nicio problema. Au trecut aproape 10 ani de cand m-am operat la el, tot cu laserul happy