| prizeFTW a întrebat:

Salut.Pe frunte, aproape de scalp (locul unde incepe scalpul) am bubite mici si rosii.Nu sunt cosuri, sunt bubite.Pe unele le rup dar nu pot scapa de ele.Ce remedii naturale stiti? (fara dermatolog, naturiste si alte tampenii)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o dermatită seboreică/de contact, mergi la farmacie și cere Fucidin H.
Este bine să te vadă și un dermatolog!
Apropo, naturale nu înseamnă naturiste (luate din natură)?
O tâmpenie este că ești "Gigi Contra"!
Pa, pa.

1 răspuns:
| Classy a răspuns:

Poti incerca crema mentolata, o gasesti la farmacie.