| Vladutz01 a întrebat:

Saptamana viitor va trebui sa fac niste analize. problema este ca mie imi vine rau in astfel de cazuri nu prea suport sa vad sange.sau acel miros de spital.Ce sfaturi imi dati sau ce sa fac sa numi mai fie frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Analizele le poti face la cabinete particulare unde nu este niciun miros, mai nou iti da si cu un spay sa nu simti nici intepatura... e floare la ureche sa faci analize

| NYK4u a răspuns:

Nu prea ai ce face, asta e firea ta, esti mai sensibil.Ca sa nu mai simti mirosul, trebuie sa te dai cu un parfum mai puternic, in jurul gatului sau la incheietura maini si cand simti mirosul din spital, mai mirosi putin.Si cand iti ia sange nu te uita la siringa, uita-te in alta parte.Bafta